Nawigacja

Zmiany w Operze Śląskiej

Zarząd Województwa Śląskiego powierzył Łukaszowi Goikowi pełnienie obowiązków dyrektora Opery Śląskiej.

Goik jest pracownikiem opery od 12 lat, zaś od 4 – zastępcą dyrektora do spraw technicznych i remontowych. Ukończył Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie, kierunek: finanse i bankowość.

Tadeusz Serafin, obecny dyrektor artystyczny Opery Śląskiej pracuje na tym stanowisku od stycznia 1989 r., a 31 sierpnia wygasa jego kolejna umowa na sprawowanie tej funkcji. Zarząd Województwa tłumaczy swą decyzję planami przeprowadzenia kompleksowego remontu sceny i zaplecza Opery Śląskiej, który może potrwać dwa lata. Ta najważniejsza część teatralnej przestrzeni liczy sobie już 100 lat. Jest w złym stanie, wymaga nie tylko przebudowy, ale również wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań technicznych. Zmian wymaga orkiestron. Scenę należy wyposażyć w nowoczesną aparaturę oświetleniową i nagłośnieniową, aby mogła ona służyć kolejnym pokoleniom melomanów.

Podczas remontu zespół opery będzie realizować swój repertuar muzyczny. W dalszym terminie ma zostać powołany kierownik artystyczny. Po zakończeniu remontu będzie ogłoszony konkurs na dyrektora Opery Śląskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *