Nawigacja

Wszystko widzę, nic nie słyszę

Czym jest podwójna moralność? Czy jest nieunikniona w kontekście wielu aspektów życia? Jak pogodzić życie prywatne i zawodowe? Nikogo nie oskarżamy, nikogo nie oceniamy, dystansujemy się od osądów. Za to zadajemy pytania. A konkretnie zadają je artyści, gdyż na ekspozycji „Wszystko widzę, nic nie słyszę” udało się zgromadzić pokaźny zestaw dzieł z zakresu sztuki dawnej i współczesnej

Do odnalezienia się w świecie podwójnych morałów zaprosi swym obłudnym wzrokiem Judasz, tuż przed sceną pocałunku Chrystusa. Następnie przez kontrowersyjną i skłaniającą do dyskusji narrację przeprowadzą widza tacy twórcy i grupy artystyczne, jak: Hendrik Goltzius, Giuseppe Maria Mitelli, Peter Flotner, Franz Seraph Hanfstangl, Mieczysław Berman, Adam Kossowski, The Krasnals, Łukasz Korolkiewicz, Bronisław Wojciech Linke, Szymon Kobylarz, Zbigniew Libera, Sylwester Ambroziak, Eugeniusz Mucha, Jacek Sroka, Tadeusz Boruta, Sztuka Alternatywna, Jerzy Panek, Henryk Ożóg oraz Marian Malina.

Podczas oprowadzania z kuratorem zaprosimy widza do refleksji i próby usytuowania siebie w znanej często przestrzeni, a za punkt wyjścia przyjmiemy moment zetknięcia się z informacjami płynącymi z zewnątrz.

25 listopada, 12:30, Muzeum Górnośląskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *