Nawigacja

Warto pomagać

To już po raz piąty stowarzyszenie MYbytomianie organizuje charytatywny Bieg Świętych Mikołajów. W tym roku wpisowe w wysokości 20 zł w całości przeznaczone jest na wsparcie Wspólnoty Burego Misia.

Fundacja od ponad 30 lat pomaga osobom niepełnosprawnym czyli Burym Misiom, poprzez opiekę Burych Niedźwiedzi, łącznie z przyjęciem pod dach Osady Burego Misia tych, którym zabrakło już domu rodzinnego. Bo jak piszą na swojej stronie: „najwięcej czyni się przez miłość, a nie przez logiczność pojęć”.

Tegoroczny bieg odbywa się przy współpracy Centrum Handlowego Agora, jak zawsze do jego organizacji włącza się wiele ludzi dobrej woli, w tym harcerze z ZHR i ZHP. Bieg pod hasłem „Biegnij dla siebie, biegnij dla innych” odbędzie się 2 grudnia na trasie 5 km, biegnącej ulicami Śródmieścia. Przed biegiem głównym, który rozpocznie się o 11:00, na bytomskim Rynku swoich sił wypróbują najmłodsi. Wszystkich obowiązuje strój Świętego Mikołaja.

W przeddzień biegu – 1 grudnia o 18:00, odbędzie się magiczny koncert Joanny Lewandowskiej „Mężczyźni mojego życia i Agnieszka”. W programie kobiece spojrzenie na męską poezję ukochanych mężczyzn i poetów artystki. Bilety-cegiełki na rzecz Wspólnoty Burego Misia można zamawiać drogą mailową, wysyłając zamówienie na adres MYbytomianie@wp.pl.