Nawigacja

Ta mama codziennie robi wyjątkowe zdjęcia swoim dzieciom

Mieszkająca w Tarnowskich Górach artystka i mama połączyła pasję fotografa z fascynacją macierzyństwem i stworzyła Projekt 365. Karolina Wojaczek-Jergla fotografią zajmuje się od 2011 roku. Obecnie każdego dnia, bez wyjątku, robi zdjęcia swoim dzieciom: 6-letniej Amelii, 2-letniemu Filipowi oraz 2-miesięcznej Zuzi. Skupia się tylko na nich, nie rozpraszając widza dekoracjami i otoczeniem. Ukazując radość, miłość, dorastanie, wciąga w swój intymny, rodzinny świat.

Pewnego dnia zauważyłam, jak szybko mija czas i bezpowrotnie ulatują ważne chwile. Postanowiłam je uwieczniać, jak kadry na taśmie filmowej, dlatego stworzyłam Projekt 365. Z czasem chęć dotrzymania danej sobie obietnicy stała się pasją, która trwa już prawie 2,5 roku – mówi Karolina Wojaczek-Jergla. – Kiedy dzieje się coś pięknego, nawet jeśli są to tylko zwykłe życiowe drobiazgi, zatrzymuję się i zapisuję ten moment na fotografii – dodaje.

Podsumowaniem codziennego życia rodziny Karoliny Wojaczek-Jergli jest wystawa jej zdjęć w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. Można ją oglądać do końca maja. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *