Nawigacja

Świat w czerni i bieli

Hipnotyzują, zaskakują dynamiką i idealnym wyczuciem chwili – słynne fotografie Łukasza Kowalskiego będzie można oglądać na wystawie „Monochrom” w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. Wstęp wolny.
Łukasz Kowalski jest śląskim fotografem urodzonym i mieszkającym w Tarnowskich Górach. W życiu zawodowym zajmuje się głównie fotografią sportową – jest jednym z najbardziej cenionych fotografów branży jeździeckiej. Współpracuje z największymi magazynami i portalami, zarówno w Polsce („Gallop – koń & jeździec”, „Świat Koni”, „Koń Polski”), jak i w Europie (między innymi w Austrii, Czechach, Grecji, Holandii, Niemczech, Norwegii i na Węgrzech). Ważnym elementem jego twórczości jest również reportaż podróżniczy.

Uwielbiam być w ruchu. Może właśnie dlatego ruch jest dla mnie tak ważny w fotografii i tak często podkreślam go swoimi kadrami – mówi Łukasz Kowalski. – Lubię łączyć pasje, a do niech bez wątpienia należą podróże i reportaż podróżniczy. Doskonałe oddanie klimatu miejsca oraz zamknięcia go w fotograficznej klatce potrafi być trudne, ale smakuje tym lepiej, jeśli jest właściwie odebrane przez odbiorcę – dodaje.

W żyłach Łukasza Kowalskiego płynie artystyczna krew, jego wujkiem był znany polski plastyk i ceramik Leszek Nowosielski z Podkowy Leśnej. Artysta często odwoływał się do historii Polski. Jego twórczość znajduje się w kolekcjach Muzeum Narodowego w Warszawie, we Wrocławiu i Gdańsku, w płockim Muzeum Ziemi Mazowieckiej  i warszawskim Muzeum Archeologicznym.
Zdjęcia Łukasza Kowalskiego będzie można obejrzeć w ramach wystawy „Monochrom” do końca stycznia. Ekspozycja będzie zbiorem wybranych, najciekawszych zdjęć autora. Wiele z nich pochodzi z zawodów jeździeckich i licznych podróży fotografa po Europie. Wśród prac znajdują się nagradzane w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, między innymi w prestiżowym FEI Solidarity World Photo Grand Prix. Wstęp jest bezpłatny.