Nawigacja

Psie kuwety

Najpierw Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu zlikwidował wybiegi dla psów, a kiedy mieszkańcy zaczęli się skarżyć na brak miejsca, w którym można wyprowadzić swojego pupila, postanowił wybudować w kilku punktach w mieście psie toalety.
Powstały już dwie – na placu Hiolskiego oraz Alei Marka Sienickiego, a do końca miesiąca powstanie jeszcze dwadzieścia osiem, m.in. w rejonie ul. Myśliwskiej, ul. Matejki, ul. Strzelców Bytomskich, ul. Technicznej, ul. Kolejowej, pl. Barbary, ul. Felińskiego, ul. Zabrzańskiej.


Nowe „psie kuwety” wzbudzają wiele emocji, zarówno wśród właścicieli psów, jak i tych osób, które psich przyjaciół nie posiadają. Ci pierwsi dzielą się wątpliwościami co do użyteczności tych miejsc, twierdząc, że nie są przyjazne psom, które nie chcą z nich korzystać. Sporo osób obawia się, że dzieci pomylą je z piaskownicą. Wielu wyśmiewa: Na tym pieńku najlepiej niech dadzą chorągiewki – zieloną, jak kuweta będzie wolna, a czerwoną – kiedy będzie zajęta. Nas z kolei razi stan chodnika na prezentowanym przez Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu zdjęciu promującym nowe wiekopomne osiągnięcie tej jednostki.