Nawigacja

Pamięci Matki Ewy

W ramach przypadającej na 2016 rok 150. rocznicy urodzin Ewy von Tiele-Winckler Ewangelickie Stowarzyszenie Kultury, jako główny organizator, zachęca do udziału w uroczystych obchodach, poświęconych pamięci jednej z najbardziej rozpoznawalnych bytomianek.

Ewangelickie Stowarzyszenie Kultury w ramach obchodów zorganizuje i przeprowadzi konkurs plastyczny, fotograficzny i recytatorski dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty i wykłady tematyczne dostępne dla szerszego grona odbiorców .

Ponadto zamierza przygotować i zorganizować wystawę poświęconą pamięci Ewy von Tiele-Winckler oraz film o Matce Ewie i Ostoi Pokoju. Elementem spajającym całość wydarzeń będzie konferencja naukowa pt: „Historia protestantyzmu i dobroczynności na Ziemiach Śląskich w XIX i XX wieku. W 150. rocznicę urodzin Matki Ewy”.

Imprezy organizowane w ramach uroczystych obchodów zostaną uświetnione koncertami artystów polskich i zagranicznych. Z okazji tak wyjątkowej uroczystości powstaną co najmniej dwie publikacje, których premierę przewiduje się na koniec roku.

Główna część obchodów odbędzie się jesienią 2016 roku. Niebawem ukaże się szczegółowy wykaz poszczególnych wydarzeń.