Nawigacja

Nowa forma bezpłatnej rehabilitacji dla seniorów

Na terenie Przychodni Brackiej Bobrek uruchomiony został Bracki Dom dla Seniorów w Bytomiu, w którym skorzystać można z bezpłatnych, dziennych turnusów rehabilitacyjnych. Z pobytu mogą skorzystać osoby, które ukończyły 65. rok życia, mieszkają na terenie m.in. Bytomia i Piekar Śląskich, a ich stan zdrowia wskazuje na niesamodzielność.

Bracki Dom dla Seniorów w Bytomiu to projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
Seniorzy mogą przybywać w ośrodku od poniedziałku do piątku między 8:00 a 17:00. W tym czasie mają zagwarantowane: konsultacje specjalistów m.in. z dziedziny geriatrii, ortopedii, neurologii, opiekę wykwalifikowanego personelu medycznego, terapię zajęciową, rehabilitację, którą prowadzą doświadczeni fizjoterapeuci, konsultacje z dietetykiem oraz psychologiem. Ponadto w ramach pobytu każdy pacjent otrzymuje wyżywienie (śniadanie, obiad) oraz możliwość skorzystania z transportu do Brackiego Domu oraz z powrotem do miejsca zamieszkania.
W trakcie realizacji projektu, pacjenci mogą jednorazowo skorzystać z turnusu rehabilitacyjnego, który w zależności od stanu zdrowia trwa od 1 do 3 miesięcy i jest ustalany indywidualnie.

Oferowana przez fundację intensywna rehabilitacja oraz wielospecjalistyczna opieka nad pacjentem ma na celu w sposób znaczący poprawić jego stan zdrowia oraz zwiększyć jego samodzielność życiową, jak również umożliwić osobom bliskim powrót do aktywności zawodowej poprzez przekazanie opieki nad niesamodzielnym członkiem rodziny profesjonalnemu zespołowi medycznemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *