Nawigacja

Moc czyni cuda…

Wielkimi krokami zbliża się II edycja Biegu Bohaterów. Już w ubiegłym roku jego uczestnicy mieli okazję pokazać swoją supermoc, jaką jest chęć pomocy. W tym roku organizatorzy, czyli grupa studentów z Organizacji Studenckiej PANEUROPA Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, mają zamiar razem z bohaterami – uczestnikami wydarzenia – spotęgować zeszłoroczny sukces.

Już 7 maja w katowickiej Dolinie Trzech Stawów odbędzie się charytatywny Bieg Bohaterów. Tym razem na dwóch dystansach – 5 oraz na 10 kilometrów (w drugim przypadku jest to zapętlona trasa 5-kilometrowa). Dodatkowo w tej edycji nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych biegaczy. Będą oni mieli okazję zmierzyć się z rówieśnikami w biegu dla dzieci oraz pobawić się w specjalnie przygotowanej strefie z animatorami oraz dmuchańcami.

Wpisowe za wzięcie udziału w biegu to 30 zł (niezależnie od dystansu), a cały zebrany dochód zostanie przeznaczony na Hospicjum Cordis w Katowicach.

Warto zaznaczyć, iż w tym roku będziemy organizatorzy potwierdzają ponowną obecność ambasadora biegu – wokalisty zespołu Feel – Piotra Kupichy. Dodatkowo bieg będą wspierać aktorki: Anna Guzik oraz Jolanta Fraszyńska.

Projektem zajmuje się grupa ok. 40 młodych i pełnych zapału ludzi, których łączy przynależność do Organizacji Studenckiej PANEUROPA Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Dlaczego studenci ponownie poświęcają swój wolny czas, tworząc Bieg Bohaterów? W pierwszej edycji udało się zrealizować cel, którym była kwota 5 000 zł – całość została przelana na konto Hospicjum Cordis w Katowicach. Teraz organizatorzy stawiają poprzeczkę o wiele wyżej – chcą bowiem uzbierać dwukrotnie więcej.

Pobiec dla Hospicjum Cordis może każdy. Osoby poniżej niepełnoletnie od 16. roku życia, aby mogły wziąć udział, muszą mieć zgodę rodziców lub być pod nadzorem opiekuna. Co mają zrobić wszyscy chętni, którzy chcą pomóc i stać się superbohaterami? Nie trzeba dużo – wystarczy założyć maskę lub pelerynę i zapisać się na wydarzenie. Razem można więcej, a moc pomagania czyni cuda!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *