Nawigacja

Medusa najlepsza

Bytomska pracowania architektoniczna Medusa Group otrzymała Grand Prix w konkursie „Architektura Roku Województwa Śląskiego”, zorganizowanym po raz 23. Projektantów z Bytomia doceniono za Kanlux- adaptację byłej stołówki wojskowej na obiekt biurowy w Radzionkowie.

Biurowiec otrzymał nagrodę dla najpiękniejszego biurowca w Europie w europejskiej edycji International Property Awards, o czym informowała wcześniej nasza redakcja.

Przemo Łukasik z Medusa Group uważa, że pracownia doceniona została za prostotę i pragmatyzm projektu. W jego opisie czytamy: Bardzo mocna bezkompromisowa bryła – Czarny prostopadłościan. Chłodna Elegancja? Gdy zaczynamy poznawać się bliżej: Przezroczystość, Przenikanie, Tajemnica. Wielkie stalowe, zaskakująco delikatne wrota otwierają się… Zapraszają do środka. Realizacja ta to dowód, że „komercyjne” nie znaczy słabe, a modernizacja może być doskonałą rewitalizacją, zaprojektowaną z szacunkiem dla miejsca i jego historii.

Do konkursu zgłaszano obiekty kubaturowe i wnętrza zlokalizowane na terenie województwa
śląskiego, a także poza nim, ale zrealizowane przez architektów z województwa śląskiego. Warunkiem było też zakończenie inwestycji do końca 2016 roku.

Konkurs „Architektura Roku Województwa Śląskiego” poprzez wybór najlepszych dzieł architektonicznych w kategoriach: obiekt, dom jednorodzinny, wnętrze, mała forma, dzieło eksportowe śląskich architektów ma na celu nie tylko wyróżnienie architektów, ale przede wszystkim promocję województwa poprzez architekturę, kształtowanie świadomości estetycznej w zakresie tworzenia architektury oraz rozwijanie rozumienia cech tożsamości i zrównoważonego rozwoju środowiska zbudowanego.

Konkurs zorganizowały: Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP Oddział w Katowicach oraz Śląska Okręgowa Izba Architektów RP.