Nawigacja

Mariusz Wołosz kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Bytomia

Mariusz Wołosz, menadżer ochrony zdrowia i samorządowiec z 16-letnim doświadczeniem będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Bytomia. Zlikwiduję nielegalne wysypiska i zwrócę miasto bytomianom – zapowiada Mariusz Wołosz.

Mariusz Wołosz to bytomianin od urodzenia, mąż i ojciec, doświadczony samorządowiec i menadżer – dyrektor szpitala nr 2 w Mysłowicach oraz wiceprezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego. Ale przede wszystkim człowiek, który wie, jak rozprawić się z problemem nielegalnych wysypisk i mafią śmieciową, która panoszy się w Bytomiu.

Miasto jest w skrajnie trudnej sytuacji, skończył się czas półśrodków. Podczas tegorocznych wyborów samorządowych zdecydujemy, czy Bytom będzie śmietnikiem Polski i Europy, czy stanie się atrakcyjnym i przyjaznym miejscem na mapie metropolii. Przede mną czas ciężkiej pracy, aby uzmysłowić mieszkańcom, jak ważne to wybory dla naszego miasta – zapowiadał na bytomskim Rynku Mariusz Wołosz.

Komplementów kandydatowi nie szczędzili obecni na spotkaniu przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Bytomianie mawiają: ostatnia kadencja nie była dla miasta szczęśliwa. My mówimy: to nie kwestia szczęścia, a wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Koniec z fuszerką w zarządzaniu Bytomiem. Pora postawić na człowieka, który wie, jak przywrócić temu pięknemu miastu dawną świetność – mówił Wojciech Saługa, przewodniczący PO w Regionie Śląskim i marszałek województwa śląskiego.

Ze słowami Wojciecha Saługi zgodziła się Barbara Dolniak, członek zarządu Nowoczesnej i wicemarszałek Sejmu, która pochodzi z Bytomia. Cieszę się, że jest ktoś, kto sprawi, że moje miasto znów będzie miejscem, w którym każdy chce żyć i pracować – mówiła o Mariuszu Wołoszu.

Bytom stał się miastem bezprawia. Pora przywrócić porządek, rozliczyć winnych zaniedbań. To miasto, które ma piękną historię i jestem przekonany, że dzięki Mariuszowi Wołoszowi będzie to historia z happy endem – argumentował z kolei Borys Budka, wiceprzewodniczący PO, poseł na Sejm RP i były minister sprawiedliwości.

Jako rasowy menadżer kandydat popierany przez Koalicję Obywatelską chce zawrzeć z mieszkańcami kontrakt – pięć postulatów na pięć lat rządzenia Bytomiem, tak aby każdy mógł go rozliczyć z przedwyborczych obietnic. Likwidacja nielegalnych wysypisk i wyrzucenie mafii śmieciowej z Bytomia, przywrócenie bezpieczeństwa mieszkańcom, włączenie mieszkańców w proces zarządzania miastem, uczynienie Bytomia atrakcyjnym i wiarygodnym partnerem dla inwestorów oraz miastem przyjaznym dla mieszkańców – te pięć punktów znalazło się w Umowie dla Bytomia, którą zaprezentował kandydat PO i Nowoczesnej.

Obok problemów Bytomia przeszło państwo, wielkie partie i biznes. Pora to wreszcie zmienić. Mariusz Wołosz zyskał poparcie drugiej największej siły politycznej w kraju i zarówno teraz – przed wyborami, jak po swoim zwycięstwie może liczyć na naszą pełną pomoc – deklarował Jerzy Meysztowicz, wiceprzewodniczący Nowoczesnej i Poseł na Sejm RP.

Koniec z arogancją władzy. Miasto jest naszym wspólnym dobrem i razem musimy wziąć odpowiedzialność za jego dalszy los. Tylko od nas zależy, czy utoniemy w śmieciach, czy znowu poczujemy dumę na dźwięk słowa „Bytom” – podsumował Mariusz Wołosz

 

Michał Staniszewski wiceprzewodniczący lokalnych struktur PO, radny Rady Miejskiej w Bytomiu: Koalicja Obywatelska jest bardzo dużą wartością, dlatego szanujemy kompromis, który został wypracowany. Mariusz Wołosz i Koalicja Obywatelska to realna alternatywa dla Damiana Bartyli, a dzisiaj wspólnie stajemy w walce o prezydenturę w Bytomiu. Przed nami krótka, ale intensywna kampania.

Edyta Maj, skarbnik i członek zarządu .Nowoczesnej Bytom: Mariusz Wołosz moim zdaniem jest najbardziej adekwatnym kandydatem na stanowisko prezydenta miasta Bytomia. Przede wszystkim dobrze zna potrzeby i problemy, z jakimi borykają się mieszkańcy oraz nasze miasto. Wiedza ta wynika z wieloletniej, rzetelnej pracy na stanowisku radnego oraz vice prezydenta. Przede wszystkim nie odwraca się od problemów, udając że ich nie ma. Zawsze stara się patrzeć na dany problem z różnych perspektyw. Niejednokrotnie pokazał nam, że dokładnie wie, w jaki sposób uzdrowić obecnie „schorowane” i „słabe” miasto. Jest radnym, który nie boi się spotkań z mieszkańcami. Wiem, że jako przyszły prezydent w dalszym ciągu będzie podtrzymywał dobry kontakt i dialog ze wszystkimi osobami związanymi z Bytomiem.               Zawodowo uważam Pana Mariusza Wołosza za jednego z najlepiej wykwalifikowanych dyrektorów szpitali. Posiada i wykorzystuje swoją szeroką wiedzę z zakresu zarządzania, a jest to przecież – wraz z uczciwością – jedna z najważniejszych cech, które powinien swoją osobą przedstawiać przyszły prezydent nie tylko naszego, a każdego miasta. Oczywiście cechy takie jak: empatia, asertywność czy zdolności mediacji nie są panu Wołoszowi obce. Dlatego uważam i podkreślam jeszcze raz, że jest to w moim mniemaniu absolutnie najlepszy kandydat na prezydenta miasta. Dla mnie i dla mieszkańców jest to gwarancja na nieustanną uczciwą walkę o lepszy byt.

Maciej Gajos, wiceprzewodniczący, członek zarządu .Nowoczesnej Bytom: Z panem Mariuszem Wołoszem współpracuję od kilku lat. Posiada on potężne doświadczenie jako menadżer, a głównie jako samorządowiec. Potrafi wykorzystać swoją wiedzę, która w następstwie potęguje we wdrożeniu projektów, między innymi na rzecz miasta Bytomia oraz szpitala w Mysłowicach, gdzie jest dyrektorem naczelnym. Jako radny otwarcie mówi, co myśli. Nigdy nie spotkałem się z negatywną opinią o Mariuszu wśród polityków na szczeblu wojewódzkim i krajowym.                                                                                 Mariusz Wołosz jest także świetnym prelegentem podczas kongresu ekonomicznego w Katowicach. Przysłuchując się osobiście jego wypowiedziom na temat służby zdrowia, problemów i rozwiązań, mogę śmiało powiedzieć, że jego wiedza jest potężna, a najważniejsza w tym wszystkim jest umiejętność jej zrozumiałego przekazywania. Wielu menadżerów szpitali dzięki informacjom Mariusza Wołosza wychodzi na prostą, a w tym przypadku wiadomo, z jakimi problemami boryka się służba zdrowia.                                                                                                 Od dłuższego czasu głośno i otwarcie wypowiada się w sprawie przywożenia odpadów do naszego miasta. Już jako radny wskazywał luki prawne, które są wykorzystywane przez firmy recyklingowe (śmieciowe), w wyniku czego przywożone są odpady niebezpieczne. Niestety obecny prezydent miasta nie przywiązuje do tego żadnej wagi, wręcz ignoruje wskazówki radnego Wołosza.                                                   Jako jedyny zapowiedział, że w dalszym ciągu będzie podejmował kroki z wypowiedzeniem wojny mafii śmieciowej, zatrzyma proceder zwożenia odpadów do Bytomia, a także – gdy uda mu się objąć urząd prezydenta – cofnie wszystkie decyzje wydane przez prezydenta miasta Bytomia. Ze swojej strony mogę dodać, że włodarz naszego miasta ma takie możliwości prawne, ale z tego, co obserwuję na sesji Rady Miejskiej, pozytywnymi skutkami w tym procesie obecna bytomska władza nie może się pochwalić.                                                                          Pan Mariusz Wołosz przyciąga do siebie ludzi. Potrafi rozmawiać. Polityka i zarządzanie to nie wszystko. W życiu prywatnym jest świetnym kompanem, docenia i zna słowo przyjaźń oraz jest stanowczy, z wysoką kulturą osobistą. Nie znam osoby, której by bezinteresownie nie pomógł. Dlatego ma setki zwolenników. W dzisiejszych czasach ciężko jest o osobę, która mówi otwarcie, nie unosi się. Taki jest właśnie pan Mariusz.                                                                                                              Ja jako lider .Nowoczesnej w Bytomiu popieram go za uczciwość i bezpartyjność!

Michał Bieda, radny Rady Miejskiej w Bytomiu: Bierzemy się do pracy! Już niedługo wspólnie wybierzemy nowe władze naszego pięknego miasta. Po 6 latach bez gospodarza musimy dla Bytomia wybrać osoby, które nie boją się ciężkiej pracy, mają dobre pomysły i energię do codziennego dbania o Lepszy Bytom. Dziś gwarantuje to tylko Koalicja Obywatelska i nasz kandydat na prezydenta, Mariusz Wołosz. Mamy wspólnie potrzebne doświadczenie, pasję do naszego miasta, dobre pomysły, które systematycznie prezentujemy. Dziś przed Bytomiem duże wyzwania. Musimy nasze miasto posprzątać, rozwiązać problem nielegalnych odpadów, wyremontować miejskie kamienice, chodniki i ulice. Musimy zapewnić miejsca w przedszkolach dla wszystkich dzieci, usprawnić komunikację publiczną, a przede wszystkim chcemy dać mieszkańcom wpływ na to, co dzieje się ich w mieście. Naszym wspólnym marzeniem jest Lepszy Bytom. To da się zrobić! Razem damy radę!