Nawigacja

List do Dzieciątka

Grupa Pedagogów Ulicy UNO z Bytomia już po raz szósty zaprasza wszystkich do włączenia się w akcję spełniania dziecięcych marzeń.
Na Górnym Śląsku gwiazdkowe prezenty od zawsze przynosiło Dzieciątko, a nie Mikołaj. Mikołaj swoje 5 minut ma 6 grudnia. Tę starą, dobrą tradycję należy umacniać.


Akcja „List do Dzieciątka” ma prostą ideę. Dzieci, z którymi pracują pedagodzy w bytomskich dzielnicach Bobrek i Rozbark, piszą list do Dzieciątka. W tym roku zostaną poproszone, by nie były to tylko listy życzeń, ale prawdziwe, osobiste refleksje, w których podzielą się swoimi pragnieniami. Dziecięce marzenia przekazane zostaną osobom i grupom, które przygotują dla nich prezenty. W całej akcji nie chodzi o przekazanie środków finansowych, a o samodzielne zakupienie, zapakowanie i przekazanie prezentu dla konkretnego dziecka. Ofiarodawcy są zachęcani do przygotowania kartki lub listu z życzeniami dla dziecka i jego rodziny. Tuż przed Wigilią, w przedświąteczne popołudnie, pedagodzy spotkają się z dziećmi przy choince. Spędzą czas jak w gronie rodzinnym, jedząc wigilijne przysmaki, śpiewając kolędy, rozmawiając o Bożym Narodzeniu i wręczając przygotowane prezenty.

Każdy może dołączyć do akcji poprzez przygotowanie prezentu dla dzieci, z którymi Grupa Pedagogów Ulicy UNO pracuje na co dzień. W sytuacji, gdy zgłosi się więcej darczyńców niż jest podopiecznych, będzie można przygotować prezenty dla rodzeństwa oraz dzieci, z którymi GPU UNO jest w stałym kontakcie.

Osoby, które są zainteresowane wsparciem tej akcji, proszone są o kontakt:
uno@cme.org.pl
tel. 693 92 73 73
koszt/wartość prezentu: do 100 zł