Nawigacja

Lalka od serca

To nazwa akcji prowadzonej przez firmę o tej samej nazwie oraz pedagog Annę Giermak-Grodzińską ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Bytomiu . Towarzyszą im między innymi: dyrekcja i pracownicy szkół podstawowych nr 28 w Bytomiu 19 w Świętochłowicach , mnóstwo firm, sklepów, osób prywatnych z Polski i zagranicy.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – te słowa papieża Jana Pawła II stały się mottem inicjatorów przedsięwzięcia.

Pomysł akcji zrodził się w głowie dziewięcioletniej Nadii Palicy, dziewczynki o wielkim sercu. W jej ramach z całej Polski nadsyłano naklejki, umożliwiające odebranie maskotek „Świeżaków” w sieci sklepów Biedronka. Do dzisiaj zostało zebranych 50 zabawek , które zostaną przekazane 6 grudnia podopiecznym placówki opiekuńczo-wychowawczej „Bezpieczny Dom ” w Bytomiu przy ulicy Wrocławskiej.

Ciesząc się ogromnym powodzeniem akcji jej inicjatorzy postanowili zorganizować Mikołaja dla tej placówki, spotkanie pełne radości, życzliwości oraz niespodzianek. Jej podopieczni napisali listy do Świętego Mikołaja, w których poprosili o wymarzone prezenty. Każdego dnia na profilu firmowym „Lalka od serca ” prowadzone są licytacje, z których dochód przeznaczony jest na zakup prezentów mikołajkowych dla autorów listów.

Zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, ludzie z całej Europy zaczęli wspierać akcję, poprzez wysyłanie wymarzonych przez dzieci prezentów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy w stanie zastąpić im rodziny oraz ciepła domowego ogniska, ale możemy wywołać uśmiech na ich twarzach oraz przywrócić wiarę w ludzi – mówi Aleksandra Palica, reprezentująca firmę Lalka od serca.