Nawigacja

Lady Dynamite

W Szombierkach 5 i 6 maja kobiety nakręcą teledysk. Ponad 150 kobiet wspólnie zatańczy w poprzemysłowych wnętrzach Elektrociepłowni Szombierki, do napisanego przez Karo Glazer specjalnie na tę okoliczność utworu „Lady Dynamite”.

Zatańczą profesjonalistki i amatorki. W teledysku wystąpią profesjonalne bytomskie tancerki wyłonione podczas castingu oraz „Superbohaterki codzienności”, czyli wszystkie kobiety, pragnące przeżyć niezwykłą, taneczną przygodę, bez względu na wiek, figurę, kondycję i profesję.

Projektem dowodzą trzy kobiety: Karo Glazer – wokalistka, kompozytorka, producentka muzyczna i dyrektor kreatywna EC Generator, Anna YOUYA Jujka – charyzmatyczna tancerka i choreografka, jurorka programu „Got to dance!” oraz Olga Czyżykiewicz – popularna reżyserka teledysków, pracująca z czołówką polskich gwiazd (Margaret, Sylwia Grzeszczak, Natasza Urbańska). Do współpracy zaproszeni zostali bytomscy tancerze, najważniejsze bytomskie instytucje kulturalne oraz środowiska kobiece całego regionu.

LadyDynamite to projekt łączący taniec i muzykę z misją wyzwolenia uśpionej kobiecej energii. Chodzi o to, by zbudować samoświadomość kobiet poprzez ich aktywny udział w tworzeniu najbardziej kobiecego klipu w historii polskiej muzyki.

Projekt ma wymiar kampanii społecznej, uświadamiającej kobietom, iż każda z nich może stać się zdecydowaną kobietą, która wie, czego chce. Lady Dynamite jest aktywna i świadoma siebie. Lubi się bawić i być w ciągłym ruchu. Taniec wyzwala jej wewnętrzną energię. To kobieta, która bierze los w swoje ręce, by stać się „Superbohaterką codzienności”.

LadyDynamite, to także hołd dla energii, wyzwolonej przez wyjątkową Ślązaczkę, Joannę Gryzik von Schomberg-Godula. Fundatorka EC Szombierki, przedsiębiorczyni, żona i matka, filantropka – jest symbolem idei projektu, nowoczesną kobietą w dawnych czasach, Śląskim Kopciuszkiem i Pierwszą Lady Dynamite w jednej osobie.

LadyDynamite to wreszcie akcja, podczas której taniec znowu zawładnie Bytomiem i wypełni mury Elektrociepłowni Szombierki, przypomni, że miasto było, jest i będzie śląską mekką tańca.

Finał akcji, podczas którego odbędzie się premiera teledysku, zaplanowany jest na czerwiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *