Nawigacja

Kobieca twarz historii Bytomia

8 października odbędzie się spacer śladami niezwykłych bytomianek, kobiet tutejszych, które swoje losy związały z miastem na zawsze, bądź na chwilę, wykonując tu jakieś ważne zadanie, oferując swoją obecność wtedy, gdy były potrzebne. Były wśród nich księżne, artystki, pisarki, nauczycielki, działaczki patriotyczne, lekarki , hrabianki i policjantki. Zaangażowane, wrażliwe i silne, zostawiły tu swoje ślady, odciski swoich serc…


W ciągu dwóch godzin można będzie przeżyć kilkaset lat historii – historii Bytomia z perspektywy kobiet. Bohaterki tej opowieści będą na nas czekały przy pięknych zabytkowych kamienicach , w tajemniczych zaułkach i na znanych placach miasta. Opowiedzą nam trochę o sobie, a trochę o losach Bytomia, z którym się związały. O tym, jak kobiety w Bytomiu wpływały na losy jego mieszkańców, dzieje Śląska, a nawet Europy.
Spacer, wyjątkowy przejazd zabytkowym, klimatycznym tramwajem, specjalna mapa z miniinformatorem będą dopełnieniem tej niezwykłej wycieczki, na którą zapraszają: Kongres Kobiet Województwa Śląskiego, Liga Kobiet Nieobojętnych, Fundacja Historii Kobiet, Piękna Strona Miasta, Wolne Stowarzyszenie Zielonych Artystów oraz Kongres Ochrony Zabytków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *