Nawigacja

Jak bytomianie wyobrażają sobie nowoczesne miasta?

Budowanie wspólnych, zielonych przestrzeni miejskich, nowoczesne koncepcje infrastrukturalne w budownictwie i transporcie oraz bezpieczeństwo to w opinii bytomian najważniejsze kwestie związane z rozwojem nowoczesnych miast. Takiego zdania są uczestnicy wakacyjnej sondy, przeprowadzonej w ramach wspólnego projektu portalu bytomski.pl i Fortum (materiały prasowe).

Dzisiejsze miasta rozwijają się w szybkim tempie między innymi ze względu na postęp technologiczny, a także rosnącą świadomość społeczną mieszkańców. Aby rozwój ten mógł przebiegać w sposób zrównoważony niezbędna jest współpraca samorządów i biznesu, ukierunkowana na rozwijanie nowatorskich projektów. Wszędzie tam, gdzie prowadzimy działalność, bierzemy czynny udział w realizacji inicjatyw istotnych dla rozwoju nowoczesnych miast. Jak pokazują wyniki sondy, oczekiwania mieszkańców Bytomia oraz cele, jakie stawia sobie Fortum w tym zakresie, wzajemnie się uzupełniają – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Sonda została przeprowadzona w związku z budową nowej elektrociepłowni Fortum, która już niebawem będzie produkowała ekologiczne ciepło dla mieszkańców Bytomia i Zabrza. Zdaniem Fortum inwestycje w budowę nowoczesnych źródeł wytwarzania ciepła zagwarantują mieszkańcom dostęp do pewnych i niezawodnych dostaw ekologicznego ciepła sieciowego, które jest jednym z proponowanych przez Fortum rozwiązań dla miast przyszłości.

Fortum, bazując na swoich doświadczeniach, chce wspierać współczesne miasta w rozwiązaniu ich problemów w sposób zrównoważony. Misją firmy jest także ekologiczna produkcja energii niezbędnej do zasilania innowacyjnych rozwiązań dla miast. Jest ona realizowana między innymi dzięki takim inwestycjom jak powstający w Zabrzu wielopaliwowy kocił wraz z siecią ciepłowniczą Bytom-Zabrze oraz budowana w Bytomiu nowa ciepłownia o mocy 25 MW.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *