Nawigacja

Działają z energią

Fortum przyznało 66 indywidualnych stypendiów najbardziej zaangażowanym uczestnikom piątej edycji programu Fortum dla Śląskich Dzieci. Celem akcji, realizowanej we współpracy z Fundacją Pomocy Dzieciom Ulica, jest pomoc zabrzańskiej i bytomskiej młodzieży w realizowaniu pasji i zainteresowań. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się w czwartek w sali kinowej Elektrociepłowni Zabrze.


W pierwszym etapie tegorocznej edycji programu Fortum dla Śląskich Dzieci wzięło udział 130 osób w wieku od 11 do 15 lat. Dzieci i młodzież uczestniczyły między innymi w cyklicznych, grupowych warsztatach dziennikarskich, fotograficznych, teatralnych, tanecznych, rysunkowych, hiphopowych oraz pilotażowych warsztatach survivalowych. Ponadto, w ramach prowadzonej akcji, młodzi ludzie mogli spotkać się ze znanymi Ślązakami, którzy opowiadali o ścieżkach swoich karier i uświadamiali, jak wiele można dokonać dzięki konsekwentnemu dążeniu do wyznaczonego celu.
Wszyscy uczestnicy tegorocznej jubileuszowej edycji programu Fortum dla Śląskich Dzieci wykazali się wielkim zaangażowaniem i po raz kolejny udowodnili, jak wielki potencjał drzemie w mieszkańcach tego regionu. Nasz program stanowi realną pomoc dla zdolnych młodych osób, które dzięki niemu mogą rozwijać swoje pasje i realizować marzenia – podkreśla Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.

W tym roku Fortum przyznało 44 indywidualne stypendia i zdecydowało się przedłużyć pomoc dla 22 stypendystów z ubiegłego roku, co oznacza, że w specjalnie dedykowanych zajęciach będzie brało udział łącznie 66 osób. Uroczyste wręczenie stypendiów zainaugurowało drugi etap programu, który potrwa do marca 2017 roku. W jego ramach młodzi ludzie będą mogli uczestniczyć w warsztatach tematycznych, które pozwolą im na dalsze rozwijanie pasji.

Cieszymy się, że po raz kolejny młodzi Ślązacy pokazali na co ich stać! To czysta przyjemność obserwować wielkie zaangażowanie uczestników i ich wytrwałość w realizacji swoich marzeń. Program Fortum dla Śląskich Dzieci pozwala nam na dotarcie do młodych osób i umożliwia budowanie bezpośrednich relacji z dziećmi, będącymi często w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki temu możemy wspierać ich rozwój – mówi Adrian Kowalski, Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica, która jest partnerem projektu.

Program Fortum dla Śląskich Dzieci realizowany jest od 2012 roku. Dotychczas wzięło w nim udział łącznie prawie 600 dzieci, z których ponad 400 nagrodzono indywidualnymi stypendiami.

https://www.facebook.com/FortumPolska/videos/1119067734834147/