Nawigacja

Dodają otuchy

Mikołajki cieszą wszystkich, a już szczególnie dzieci, również w szpitalnej rzeczywistości. Dlatego właśnie tam – w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 – przekazano dary zebrane w ramach akcji „Maskotka Szpitalna”. Inicjatorami całego przedsięwzięcia są młodzi bytomianie: Zbigniew Nowak i Jonatan Respondek.

W akcję włączyła się młodzież z bytomskich szkół oraz wiele osób prywatnych, które przekazywały maskotki, gry, artykuły papiernicze i książeczki. W sumie udało się uzbierać kilkaset zabawek, dostarczonych dwoma samochodami do świetlic Oddziału Klinicznego Pediatrii, Oddziału Chirurgii Dzieci i Oddziału Laryngologii Dzieci.
Najmłodszych pacjentów odwiedził również Mikołaj w asyście wolontariuszy Fundacji „Dr Clowna” Oddział w Katowicach. Zabawa, kolorowe stroje i uśmiech – tak wolontariusze rozweselają dzieci, dodając im otuchy. Każdemu podarowali również drobny upominek. Terapia śmiechem cieszy się coraz większą popularnością w służbie zdrowia, ze względu na możliwość rozładowania stresów i napięć nerwowych związanych z chorobą, bólem czy rozłąką z najbliższymi. Wolontariusze odwiedzają cyklicznie wszystkich pacjentów oddziałów dziecięcych, prowadząc program terapii śmiechem i zabawą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *