Nawigacja

Do miniarboretum marsz!

Miniarboretum zostało utworzone w 2015 roku w obrębie zabytkowego Parku im. Franciszka Kachla w Bytomiu. Gromadzi kolekcję roślin: drzew, krzewów i bylin. W środku miniarboretum znajduje się oranżeria mieszcząca w sobie rośliny egzotyczne, ze strefy klimatycznej o podobnych wymaganiach cieplnych i wilgotnościowych. Ponad 60% roślin w ogrodzie to bardzo rzadkie gatunki i odmiany pochodzące z różnych stron świata i różnych stref klimatycznych.


W oranżerii dom znalazły również ptaki egzotyczne takie jak: amadyniec, afrokulczyk mozambijski, amadyna zebrowata, gołąbek diamentowy i inne. Poza ptakami oranżerię zamieszkują: żółw żółtolicy i mieszkająca w terrarium jaszczurka z gatunku agama brodata.

Tak więc, by zobaczyć rzadkie gatunki roślin z różnych części świata, nie trzeba odbywać dalekiej podróży. Jednakowoż za wizytę w tym miejscu od czerwca trzeba płacić złotówkę, a ponieważ założono, że wpływy z opłat wyniosą 5 000 zł w tym roku, toteż miejsce to musi do końca roku odwiedzić 5000 osób. Domyślamy się więc, dokąd odbywać się będą musiały wycieczki szkolne…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *