Nawigacja

Do miniarboretum marsz!

Miniarboretum zostało utworzone w 2015 roku w obrębie zabytkowego Parku im. Franciszka Kachla w Bytomiu. Gromadzi kolekcję roślin: drzew, krzewów i bylin. W środku miniarboretum znajduje się oranżeria mieszcząca w sobie rośliny egzotyczne, ze strefy klimatycznej o podobnych wymaganiach cieplnych i wilgotnościowych. Ponad 60% roślin w ogrodzie to bardzo rzadkie gatunki i odmiany pochodzące z różnych stron świata i różnych stref klimatycznych.


W oranżerii dom znalazły również ptaki egzotyczne takie jak: amadyniec, afrokulczyk mozambijski, amadyna zebrowata, gołąbek diamentowy i inne. Poza ptakami oranżerię zamieszkują: żółw żółtolicy i mieszkająca w terrarium jaszczurka z gatunku agama brodata.

Tak więc, by zobaczyć rzadkie gatunki roślin z różnych części świata, nie trzeba odbywać dalekiej podróży. Jednakowoż za wizytę w tym miejscu od czerwca trzeba płacić złotówkę, a ponieważ założono, że wpływy z opłat wyniosą 5 000 zł w tym roku, toteż miejsce to musi do końca roku odwiedzić 5000 osób. Domyślamy się więc, dokąd odbywać się będą musiały wycieczki szkolne…