Nawigacja

Bytom bez okręgowej stacji ratownictwa

Z końcem 2017 r. zlikwidowana została Okręgowa Stacja Ratownictwa Górniczego w Bytomiu. Teren, na którym działała, będzie teraz obsługiwać stacja zlokalizowana w Zabrzu. Podstawowe zadania Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego SA, zawsze opierały się na czterech filarach. Oprócz działalności interwencyjnej, główny nacisk kładziemy również na działalność prewencyjną, szkoleniową i innowacyjną, a więc działania na rzecz wdrażania nowoczesnych rozwiązań i technologii służących ratownikom – powiedział „Trybunie Góniczej” prezes CSRG, dr inż. Piotr Buchwald.

Obowiązująca od 1 stycznia 2018 r. nowa strategia CSRG w działalności typowo interwencyjnej opierać się będzie o trzy podstawowe Okręgowe Stacje Ratownictwa Górniczego, zlokalizowane w Wodzisławiu Śląskim, Jaworznie i Zabrzu.

Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego działa nie tylko na terenie Śląska, pomaga również górnikom Lubelskiego Zagłębia Węglowego.

Decyzją Rady Ministrów CSRG stała się również przedsiębiorstwem o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym, niezależnie od tego, iż od dłuższego już czasu jednostka ta stanowi istotny element w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

Na stanowisko Dyrektora Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego Bytom – Zabrze został powołany Krzysztof Piernik.

 

fot.: nettg.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *