Aktualności

Najciekawsze wiadomości z Bytomia

Ach, ta dzisiejsza młodzież…

Ileż razy słyszeliśmy narzekania na młodych ludzi. A może nawet sami tak mówiliśmy? Tymczasem jest wokół nas sporo zdolnej, mądrej młodzieży. W Centrum Kultury „Karolinka”, w sąsiadującym z Bytomiem Radzionkowie, działa teatr tańca Six Limbs Group, w którym tańczą dwie tancerki pochodzące z Bytomia.

Czytaj dalej…

Zbiórka na kolejkę

Najstarsza nieprzerwanie czynna kolej wąskotorowa na świecie potrzebuje wsparcia. Społecznicy skupieni wokół Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych organizują internetową zbiórkę na jej rzecz.

Czytaj dalej…

Mariusz Wołosz prelegentem podczas X Europejskiego Kongresu Gospodarczego

W trzecim dniu X Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbędzie się panel „Finansowanie systemów ochrony zdrowia – przegląd rozwiązań, rekomendacje”, a w nim obok m.in. ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i p.o. prezesa NFZ Andrzeja Jacyny wystąpi wiceprezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego i radny naszego miasta Mariusz Wołosz. Czytaj dalej…

Czego nie opowiedzieliśmy

Istnieją historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy i takie, których lepiej byłoby też nigdy nie opowiedzieć. Historie, które sprawiają, że w oczach odbiorców stajemy się wielcy, bądź dramatycznie kurczymy się.

Czytaj dalej…

Dzień Teatru Publicznego

Spektakl „OR ID” będzie grany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 300 groszy”, która finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Po raz czwarty Teatr Tańca i Ruchu Rozbark bierze udział w ogólnopolskim Dniu Teatru Publicznego.

Czytaj dalej…

Bileciki do kontroli

Siedem obiektów z sześciu miast zostanie odwzorowanych na letniej limitowanej serii biletów Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Będą to: katowicki Spodek, zabytkowy tramwaj typu N z Bytomia, Kopiec Wyzwolenia z Piekar Śląskich, Pałac Kultury Zagłębia z Dąbrowy Górniczej, Pomnik Kiepury z Sosnowca oraz rynek i ratusz w Mikołowie.

Czytaj dalej…