Nawigacja

Zakupy czy książka?

W bytomskim centrum handlowym Atrium Plejada uruchomiona została biblioteka multimedialna z bogatym zbiorem e-booków.
Powstała ona z myślą o wielbicielach literatury.

Pomysł stworzenia tak nietypowej przestrzeni w centrum handlowym jest efektem współpracy dyrektora obiektu z dwoma znanymi czytelnikom portalami – Wolnelektury.pl oraz Publio.pl.

Projekt wnętrza nawiązuje do klimatu dawnej, tradycyjnej biblioteki. Czytelnia została wyposażona w wygodne fotele, lampy stojące, małe stoliki i różnego rodzaju dodatki, jak koce, poduszki czy rośliny w doniczkach. To wszystko sprawia, że w centrum handlowym można poczuć się jak w przytulnym pokoju do czytania. Do skorzystania z tej niecodziennej atrakcji będziemy zapraszać wszystkich gości, którzy w trakcie pobytu w Atrium Plejada będą chcieli na chwilę odpocząć, oderwać się od zakupów i przysiąść w wygodnym miejscu, w ciszy, z dobrą lekturą – mówi Joanna Plata, dyrektor Atrium Plejada.

Dzięki udostępnianym kodom QR, nadrukowanym na plakatach wiszących w Bibliotece, każdy klient będzie miał dostęp do fragmentów bądź całości książek w formacie pdf. Wystarczy telefonem zeskanować kod QR, który odsyła na odpowiednią stronę internetową i umożliwia czytanie wybranej publikacji. Tytuły będą cyklicznie zmieniane, aby czytelnicy mogli korzystać z wciąż nowych, atrakcyjnych propozycji.

Na użytek biblioteki multimedialnej zaaranżowano lokal o powierzchni ok. 40 m kw.
O relaksujący i przytulny wystrój pokoju do czytania zadbała sieć Jysk, tak by odwiedzający to miejsce goście mogli czerpać przyjemność z przebywania w nim i z beztroską zanurzyć się
w lekturze.

Biblioteka znajduje się w lokalu mieszczącym się naprzeciwko salonu Deichmann i czynna jest codziennie w godzinach otwarcia centrum. Korzystanie z jej zbiorów jest bezpłatne. W czytelni znajduje się również punkt wymiany książek.

 

fot.: pixabay.com